Víťazom Inter Cars MX-5 Cup 2019 sa stal Peter Nemsila

Víťazom Inter Cars MX-5 Cup 2019 sa stal Peter Nemsila

18.10.2019

Ďalšia úspešná sezóna, v poradí už jubilejná piata, je za nami. Opäť sme boli svedkami napínavých pretekov, ktoré ponúkli nespočetné množstvo nádherných súbojov v štýle „nárazník na nárazník“ a „dvere na dvere“, veľa emotívnych víťazstiev, ale aj niekoľko dramatických momentov. To všetko sa dá zhrnúť slovným spojením, ktoré máme všetci radi – PRAVÝ MOTORŠPORT!

 

Kalendár Inter Cars MX-5 Cup 2019 nám priniesol 6 kôl, z toho tri sa uskutočnili v rámci SOP a tri v rámci MSR. Celkovo mali pretekári možnosť ukázať svoje jazdecké umenie až v dvanástich pretekoch. Trikrát sme zavítali na Slovakia Ring, jedenkrát na Pannonia Ring a súčasťou kalendára boli pre nás aj dve nové trate, konkrétne chorvátsky Grobnik a slávny F1 okruh Hungaroring, ktorý zároveň sezónu uzatváral.

Už úvodné preteky na Slovakia Ringu  naznačili, ako bude vyzerať celá sezóna a že to bude poriadne vyrovnané. Na špici sa hneď od úvodu sezóny vytvorila silná trojica - Peter Nemsila, Rastislav Szalay a Jan Filip, ktorá si vydržala vymieňať víťazstvá a bojovať o celkové prvenstvo až do posledných pretekov sezóny. Prehovárať do súbojov tejto trojici sa parádne darilo mladému pretekárovi Simonovi Sikhartovi, ktorý vo svojej zatiaľ len druhej sezóne na veľkých okruhoch dosiahol svoje prvé dve víťazstvá a aj nováčikovi v Inter Cars MX-5 Cup Dávidovi Nemčekovi, ktorému sa hneď vo svoje prvej sezóne poradilo zaknihovať prvé víťazstvo. Od oboch mladých jazdcov sa v budúcnosti dajú očakávať veľké veci.

Lenže, ako už bolo spomenuté vyššie, uplynulá sezóna sa niesla v znamení veľkej vyrovnanosti a preto aj stred poľa vôbec nezaostával. Krásne súboje a veľký posun vpred v časoch na kolo predviedla štvorica – Michaela Dorčíková, Drahomír Osvald, Juraj Kornhauser a Vlastimil Žatka, ku ktorým sa od polovice sezóny krásne pridal ďalší nováčik v Inter Cars MX-5 Cup Pavol Cireň.

Zabudnúť nesmieme ani na známe tváre zo sezón minulých, ktoré sa v tej uplynulej mohli z rôznych dôvodov zúčastniť len na jednom podujatí. Boli to Lukáš Koník, Michal Krasňanský, Ján Žgravčák, Roman Rosina a Daniel Dangl. Najmä prví štyria menovaní ukázali, že zo svojho jazdeckého umenia vôbec nič nestratili a hneď sa vedeli blysnúť rýchlou jazdou. Dvojnásobný šampión Inter Cars MX-5 Cup Lukáš Koník dokonca pri svojej jedinej účasti na septembrovom Slovakia Ringu ihneď bojoval úplne na špici a o víťazstvo ho v poslednej zákrute, len vďaka šikovnej tímovej spolupráci, olúpila dvojica Simon Sikhart a Peter Nemsila.

Víťazom Inter Cars MX-5 Cup 2019 sa po tuhom boji stal Peter Nemsila z tímu RS-team, v tesnom závese na druhom mieste skončil Rastislav Szalay z tímu DOVOZY.SK RACING a na treťom mieste uzavrel túto sezónu Jan Filip z tímu FAS RACING TEAM. Touto cestou ďakujeme všetkým jazdcom za skvelé pretekárske divadlo, mechanikom za perfektne pripravené MX-5ky, organizátorom za precízne pripravené podujatia a všetkým partnerom a fanúšikom Inter Cars MX-5 Cup za úžasnú podporu počas celej sezóny 2019!

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing