Rozhovor s Tímeou Glossovou

Rozhovor s Tímeou Glossovou

04.03.2020

Prinášame vám ďalší rozhovor zo série rozhovorov s aktuálnymi a bývalými pretekármi Inter Cars MX-5 Cup. Na naše otázky tentokrát odpovedala úspešná ex-pretekárka MX-5 Cup Tímea Glossová, ktorá dianie v slovenskom motoršporte naďalej verne sleduje a aj sa do neho aktívne zapája.

Vedela by si nám napísať niečo o sebe? Vek, povolanie a ako najradšej tráviš voľný čas?
Volám sa Tímea Glossová, mám 24 rokov a motoršportu sa venujem, respektíve pretekám od svojich 10 rokov. Pracujem v autoservise DOVOZY.SK, spolupracujem aj so SAMŠ a AKSR a zároveň študujem na vysokej škole ekonómiu a medzinárodné podnikanie. Najradšej trávim svoj voľný čas s priateľmi a rodinou na motoristických podujatiach.

Čo ťa priviedlo k okruhovému motoršportu?
Začínala som s outdoorovým kartingom. Následne ma Lukáš Koník a Roland Sikhart priviedli k automobilovým okruhovým pretekom a predstavili mi seriál MX5 CUP.

Pochváľ sa svojou motoristickou kariérou. Ktorý úspech si najviac ceníš?
V kartingovom svete som si prešla tromi kategóriami a za môj najväčší úspech pokladám, že som si sadla do kategórie KZ2. Táto kategória je v kartingu pokladaná za kráľovskú a s takým niečím sa nepochváli každé dievča v motoršporte. V seriály SKP som dokonca dosiahla druhé miesto v celkovom poradí. Na okruhových pretekoch pokladám za jeden z najväčších úspechov  druhé miesto na VCSR, kde som po prvý krát dosiahla druhé miesto po náročných tréningoch.

Motoršport je tímový šport. Chcela by si vyzdvihnúť nejakých ľudí, ktorí ti v tvojej kariére najviac pomohli?
Nie je tajomstvom že mojou najväčšou oporou sú moji rodičia, ktorí ma podporovali dlhé roky a stále podporujú v každom jednom rozhodnutí, ktoré spravím. Musím sa poďakovať aj Simonovi Krasňanskému, ktorý ma dostal do povedomia Kart One Arény, ktorá ma začala sponzorovať. Týmto by som chcela vyzdvihnúť Kart One Arénu za dlhoročnú podporu či už v kartingu alebo MX5-Cupe. Bez ich pomoci by som sa tak ďaleko nedostala. V neposlednom rade ďakujem Andymu Studeničovi, ktorý ma o okruhovým pretekoch a tratiach naučil strašne veľa a jeho výučba a prístup ku mne bol na nezaplatenie.

Napíš nám zopár slov o tvojich súperoch.  Kto bol v tvojej kariére najsilnejším súperom? Zažila si aj nejakú rivalitu?
Moji súperi ? Kvázi jedná veľká rodina . Úžasná partia, nezabudnuteľné zážitky v depe a nekonečne kvalitné súboje na trati, ktoré po pretekoch na 98% končili s úsmevom a podaním ruky. Teda rivalitu mojich súperov som nepociťovala, skôr som si od každého lepšieho jazdca brala príklad a keď som mala problém nikdy ma nikto neodbil s vetou nepoviem, neporadím. Jedinú rivalitu, ak sa to tak dá nazvať, mi dávali najavo chlapci, že aj tak som „len“ dievča, ale nad tým som sa naučila mávnuť rukou.

Ktorý pretekársky okruh máš najradšej a ktorý pre zmenu najviac neznášaš? Skús opísať prečo?
Pre mňa je najkrajší okruh Slovakia ring, pretože: MY SME TU DOMA! Najhoršia trať: Brno – vždy sa mi tam pokazilo auto.

Dodržiavaš v deň pretekov nejaké svoje osvedčené rituály?
Nemám žiadne špeciálne rituály. Len taká klasika, byť v kľude a v pohode. Žiaden stres a čistá hlava.

Aké sú tvoje očakávania pred blížiacou sa novou sezónou? S akými ambíciami do nej vstupuješ?
Čo sa týka mojich ambícií, vzhľadom nato že som už bývala MX5 Cup pretekárka, nemám žiadne. Dúfam len, že stihnem prísť pozrieť a podporiť motoristickú komunitu na VCSR. Ale môžem sa pochváliť že rozbieham Majstrovstvá SR v halovom kartingu pod záštitou SAMŠu a plánujem prácu s mládežou. Teda mojou tohtoročnou ambíciou je, aby všetko dopadlo minimálne tak ako si predstavujem.

Máš ešte nejaký nesplnený motoršportový sen?
Môj najväčší sen je sadnúť si opäť do motokáry a zajazdiť si v kategóriu KZ2 a vo svete automobilových pretekov dostať sa na Red Bull Ring.

Na záver, čo ťa na automobilovom pretekaní najviac baví?
Adrenalín, ľudia, zábava a hlavne pocit z tej šteklavej nervozity pred štartom a nedočkavosti ako to celé dopadne.

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a želáme veľa šťastia v novej sezóne.

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing