Prvé kolo Inter Cars MX-5 Cup 2021 už nasledujúci víkend

Prvé kolo Inter Cars MX-5 Cup 2021 už nasledujúci víkend

26.04.2021

Dlhé čakanie je na konci! Cez víkend od 1. do 2. mája sa na Slovakia Ringu uskutoční prvé kolo novej sezóny Inter Cars MX-5 Cup 2021 a naši pretekári zažijú aj premiéru v rakúskom seriáli Histo Cup.

Nová kapitola Inter Cars MX-5 Cup v znamení spojenia s rakúskym seriálom Histo Cup sa mala pôvodne začať už uplynulý víkend na Masarykovom okruhu v Brne, avšak nepriaznivá pandemická situácia a vládne opatrenia v Českej Republike priniesli presunutie nášho úvodného kola sezóny na neskorší termín a na iný okruh. Náhradným dejiskom prvého kola sa napokon stane Slovakia Ring, na ktorom to v dňoch od 1. do 2. mája opäť naplno rozbalia naši pretekári so všetkým čo k tomu patrí!

Za obhajobou celkového prvenstva z minulej sezóny vyštartuje český pretekár Jan Filip a s veľkým záujmom budeme sledovať aj počínanie ostatných jazdcov Inter Cars MX-5 Cupu, ktorí budú Janovi od úvodu s určitosťou nepríjemne dýchať na chrbát. Boli by sme veľmi radi, keby mohli tieto tradične dramatické a vyrovnané preteky sledovať na tribúnach aj naši verní fanúšikovia, žiaľ protipandemické opatrenia nám toto želanie zatiaľ neumožňujú naplniť. Pevne veríme, že ďalšie podujatia už budú aj s divákmi na tribúnach.

Už sa tešíme na podobné tesné súboje

Jazdci Inter Cars MX-5 Cupu budú na trati v týchto časoch:

Sobota, 1. máj

08:30 - 08:55 Kvalifikácia 1
15:40 - 16:10 Preteky 1

Nedeľa, 2. máj

09:30 - 09:55 Kvalifikácia 2
13:40 - 14:10 Preteky 2

KOMPLETNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM (Inter Cars MX-5 Cup v rámci triedy Young Timer)

 

Foto: Jakub Rovný

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing