Pripravuje sa siedmy ročník Inter Cars MX-5 Cup

Pripravuje sa siedmy ročník Inter Cars MX-5 Cup

09.03.2021

Pretrvávajúca nepriaznivá pandemická situácia príliš nepraje plánovaniu do budúcnosti, avšak organizátori Inter Cars MX-5 Cupu nenechávajú nič na náhodu a aj v tejto neistej dobe usilovne pracujú na prípravách v poradí už siedmeho ročníka najprístupnejšieho a najvyrovnanejšieho okruhového seriálu v našich končinách.

Od začiatku svojej existencie Inter Cars MX-5 Cup napredoval, či už vývojom technických pravidiel, príchodom nových jazdcov, návštevou nových okruhov, prechodom z jednodňových malých podujatí na veľké celovíkendové alebo aj každoročným zvyšovaním úrovne a vyrovnanosti samotných pretekov našich jazdcov. Blížiaca sa sezóna 2021 v tomto smere nebude iná a opäť našim pretekárom a fanúšikom prinesie zaujímavú novinku. Naše MX-5ky budú prvýkrát vo svojej histórii štartovať počas pretekárskych víkendov unikátneho a prestížneho seriálu Histo Cup, v rámci ktorého by mali naši jazdci zavítať aj na známe trate ako Masarykov okruh v Brne, maďarský Pannonia Ring, chorvátsky Grobnik, domáci Slovakia Ring, ale aj na zatiaľ nepoznaný Salzburgring.

Plánovaný kalendár sezóny 2021. Z dôvodu pretrvávajúcej pandémie sa dajú očakávať zmeny.

Veľký pohár pre celkového víťaza sa bude snažiť udržať vo svojej garáži minuloročný víťaz Jan Filip po tom, ako ho v minulej sezóne získal v strhujúcom boji s Dávidom Nemčekom, ktorého rozuzlenie prišlo až v poslednom kole posledných pretekov sezóny na Slovakia Ringu. Avšak, ako dobre vieme, v Inter Cars MX-5 Cupe nie je dopredu nič isté a aj nová sezóna s určitosťou prinesie veľa vyrovnaných pretekov, v ktorých sa môže v dobrom svetle ukázať ktorýkoľvek zo štartujúcich jazdcov. Nakoniec päť rôznych celkových víťazov z uplynulých šiestich ročníkov je toho jasným dôkazom. Podarí sa Honzovi Filipovi to čo sa zatiaľ podarilo iba Lukášovi Koníkovi v rokoch 2016 a 2017, to znamená obhájiť celkové prvenstvo? Nový pretekársky príbeh začína 24. apríla na brnenskom Automotodrome!

 

Titulné foto: Jakub Rovný

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing