Nová podoba kalendára 2020

Nová podoba kalendára 2020

27.05.2020

Vývoj pandémie COVID-19 nepríjemne ovplyvnil štart novej sezóny Inter Cars MX-5 Cup 2020. Podujatie na Hungaroringu bolo presunuté na október a preteky na krásnom Red Bull Ringu boli žiaľ úplne zrušené. Začíname však vidieť svetielko na konci tunela.

Tým svetielkom je pomalinky klesajúca tendencia nákazy koronavírusom a postupné uvoľňovanie opatrení v boji proti tomuto ochoreniu. Vďaka zlepšenej situácii otvoril opäť svoje brány aj Slovakia Ring a podľa aktuálnych informácii od Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) by sa malo na Slovakia Ringu 24. júna o 11:00 uskutočniť aj toľko odkladané predsezónne školenie okruhových jazdcov s následnou možnosťou testovacích jázd na okruhu.

Všetko nasvedčuje tomu, že ak sa situácia nejakým výrazným spôsobom nezhorší a obmedzenia sa budú naďalej uvoľňovať, nový ročník Inter Cars MX-5 Cup 2020 by mal začať 25.-26. júla v chorvátskom Grobniku. K ďalším meraniam síl dôjde na Slovakia Ringu (22.-23. august), následne v Brne (5.-6. september) a dejiskom finálovej bitky bude rovnako ako v minulej sezóne Hungaroring (24.-25. október).

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing