MX-5 Cup má stále voľné miesta

MX-5 Cup má stále voľné miesta

Drahomir Osvald / 23.01.2018

Inter Cars MX-5 Cup naberá čoraz viac na popularite a štartové pole je každým rokom širšie. Zároveň predstavuje najdostupnejší spôsob ako začať s okruhovým pretekaním, alebo prechodom na okruhy z iných motoršportových disciplín akými sú napríklad motokáry či automobilový slalom.  Aby ste mohli štartovať v MX-5 Cupe musíte mať k dispozícii pretekárske auto.

Ako teda začať? Prvou možnosťou je postaviť auto, Mazdu MX-5 prvej generácie, s motorom 1,6 l a výkonom 116 k. Prvotné náklady sú ale dosť vysoké, čo nemusí každému vyhovovať. No je tu aj druhá, pre začínajúcich pretekárov veľmi atraktívna možnosť, prenajať si auto so všetkým, čo budú na okruhu potrebovať. Teda jazdcovi odpadá transport auta na preteky, príprava, či servis, jednoducho povedané len príde, sadne a jazdí.

Príprava áut na nadchádzajúcu sezónu je v plnom prúde a ešte stále je možnosť prenajať si pretekárske MX-5ky. Palo Jajcaj a Juraj Demovič pripravujú dve autá, od základu nanovo postavené Mazdy MX-5 Cup so všetkým čo k tomu patrí, teda bezpečnostný rám, kompletný výfuk AMA, nápravy striekané komaxitom, nové čapy, polyuretánové silenbloky, podvozok GAZ Gold, brzdy EBC vrátane pancierových hadíc a mnoho ďalších vecí, aby autá boli úspešné.

Záujemcovia majú k dispozícii dva varianty, Basic a Exclusive, kde obidva zahŕňajú transport na okruh, prípravu auta, nastavanie, palivo, pneuservis, či kompletnú starostlivosť o MX-5, okrem pneumatík, tie si pretekár hradí sám. Ak teda chcete jazdiť, je to jedinečná možnosť a ako sa dostať za volant pretekárskeho auta. Stačí kontaktovať Pala alebo Jura, dohodnúť sa a prísť pretekať.

 

Kontakt:
Palo Jajcaj – 0948 929 132
Juraj Demovič – 0911 143 435

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing