Finále bude na Slovakia Ringu

Finále bude na Slovakia Ringu

26.09.2020

Druhá vlna pandémie koronavírusu ovplyvňuje aj Inter Cars MX-5 Cup. Posledné kolo sa presúva z plánovaného Hungaroringu na domáci Slovakia Ring a naše MX-5ky budú prvýkrát v histórii zdieľať rovnakú trať s profíkmi z FIA WTCR.

Zvyšujúce sa denné prírastky pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 a s tým súvisiace prísnejšie opatrenia prinútili organizátorov Inter Cars MX-5 Cup opäť konať. Z tohto dôvodu došlo ku komunikácii s čelnými predstaviteľmi Slovakia Ringu a FIA WTCR s cieľom vytvoriť alternatívu k pôvodne plánovanému finálovému kolu na Hungaroringu, ktoré sa pri súčasných opatreniach v Maďarsku zmenilo na veľmi otázne. Podarilo sa a posledné kolo bláznivej sezóny 2020 sa napokon uskutoční v dňoch od 10. do 11. októbra na domácom Slovakia Ringu v rámci prestížneho podujatia FIA WTCR.

https://slovakiaring.sk/assets/uploads/matrix/text-block/wtcr-new-web-1000x500.jpeg

Foto: Slovakia Ring

Inter Cars MX-5 Cup sa teda v októbri vráti na miesto, kde to tento rok všetko začalo v rámci augustovej Veľkej Ceny SR. Na Slovakia Ringu vtedy odštartovalo tohtoročnú sezónu početné pole MX-5tiek a na trati sme mali možnosť sledovať nesmierne vyrovnané preteky, ktoré sa rozhodovali až na cieľovej čiare. Víťazné poháre z prvých dvoch pretekov sezóny si odniesli Dávid Nemček a Jan Filip. Rovnako napínavé a vyrovnané preteky sa dajú s určitosťou očakávať aj vo finále, ktoré nás čaká už o dva týždne. Ostro sledovaný bude najmä súboj o titul medzi spomínanými víťazmi z prvého kola Nemčekom a Filipom, ktorých delí iba 14 bodov.

Pre všetkých jazdcov a členov Inter Cars MX-5 Cup bude mať toto kolo špeciálny nádych, nakoľko budú súčasťou podujatia Svetového pohára cestovných vozov FIA WTCR. Jediným negatívom je azda to, že predaj vstupeniek a prístup pre verejnosť je momentálne pozastavený a bude závisieť od aktuálneho vývoja a nariadení vlády SR v súvislosti s obmedzením šírenia ochorenia COVID-19.

Jazdci Inter Cars MX-5 Cup budú na trati v týchto časoch:

Sobota, 10. októbra

09.40 - 09.50 Warm Up

12.25 - 12.45 Kvalifikácia 1

14.25 - 15.15 Preteky 1

Nedeľa, 11. októbra

08.30 - 08.40 Warm Up

10.10 - 10.30 Kvalifikácia 2

15.30 - 16.20 Preteky 2

 

Titulné foto: Jakub Rovný

comments powered by Disqus
Racing shop Motul Zestino MM Racing