Posledné preteky MX-5 Cupu 2016 budú spomienkou na Branislava Žáka

Posledné preteky MX-5 Cupu 2016 budú spomienkou na Branislava Žáka

27.09.2016

Branislav Žák žil motoršportom už od detstva. S pretekaním začal keď mal len deväť rokov a prvýkrát sa posadil do minikáry. V minikárach získal niekoľko titulov Majstra Slovenska. Jeho cesta pokračovala cez motokáry a až na okruhy, kde bol rovnako úspešný a vybojoval niekoľko titulov Majstra Slovenska. Hovorí sa, že s pretekaním človek neprestane a to bol aj Braňov prípad. Po niekoľkoročnej prestávke sa na okruhy vrátil prostredníctvom MX-5 Cupu.

Zábavnú MX-5ku si obľúbil a postupne si na ňu zvykal. Stále sa zlepšoval, v tom však prišlo niečo, čo sme ako jeho kamaráti a zároveň súperi na trati nečakali. Branislav Žák odišiel do pretekárskeho neba 2. augusta 2016 vo veku 49 rokov, keď prehral boj s krátkou, no veľmi ťažkou chorobou.


Pretekári aj organizátori MX-5 Cup majú Braňa stále vo svojich mysliach. MX-5 Cup bol pre neho návrat k pretekaniu, ktoré tak miloval. Organizátori sa rozhodli, že si uctia Branislava Žáka a posledné preteky sezóny na Slovakia Ringu (29. 9. 2016) budú venované Braňovej pamiatke.

comments powered by Disqus
Q-SERVICE Motointegrator Racing shop